Blog

post_1_header_img.png

Jak dobrze komunikować za pomocą PopUp na stronie internetowej?

Wyskakujące okienko z komunikatem w zaplanowanym czasie odwiedzania strony internetowej to nic innego jak popularny Popup, który z założenia powinien być wzmocnieniem przekazu reklamowego lub wezwania do działania (call to action). Strony internetowe wykonywane przez naszą firmę mają możliwość rozbudowania panelu zarządzania treścią o tą właśnie funkcjonalność.

Jak to działa w praktyce

Teoretycznie wszystko brzmi dobrze, ale jak i kiedy prezentować popUp na stronie internetowej aby przyniósł pożądany efekt i nie zirytował dzisiejszego użytkownika internetu?
 

Wiele oczywiście zależy od branży, grupy docelowej i usługi/produktu jaki jest komunikowany na stronie internetowej. Wyróżniamy kilka typów popup, które stosujemy w naszych stronach internetowych.

Enter Popup
Enter Popup - jest to najpopularniejszy popup, czyli po wejściu na stronę internetową wyświetla się komunikat.

Exit Popup
Exit Popup- informacja stosowana w momencie wyjścia z strony głównej lub wyjścia z strony. Włącza się on w momencie wyjechania kursorem poza obszar klikalny strony internetowej

Click Popup
Click Popup - wyskakujące okienko na stronie głównej lub dowolnej podstronie w momencie pierwszego kliknięcia myszką w dowolnym momencie na stronie internetowej

onMouse Popup
onMouse Popup - wyskakujące okienko na stronie głównej lub i w dowolnej podstronie w momencie najazdu myszką na konkretny obszar.

Button Popup
Button Popup - informacja na boku strony internetowej, która nie przykrywa content, ale która niezależnie od wysokości przeglądania strony internetowej, jest zawsze widoczna.

Ten ostatni typ co prawda nie jest popupem, ale my wrzucamy go do formy wzmocnienia komunikatu, dlatego w naszych stronach internetowych a dokładnie w panelu do zarządzania treścią, ta firma komunikatu jest do ustawienia właśnie w edycji popup.


 

W ramach funkcjonalności POPUP w CMS Aliso, strona internetowa daje możliwość:

  1. Planowania kampanii PopUp, czyli można ustawić datę rozpoczęcia prezentacji popup oraz datę automatycznego wyłączenia prezentacji popup
  2. Możliwość czasowego wstrzymania aktualnej kampanii informacyjnej popup
  3. Możliwość ustawienia opóźnienia wyświetlenia Enter PopUp
  4. Możliwość ustawienia zapamiętania tego, że użytkownik widział już popup i nie wyświetlanie mu ponowne
  5. Możliwość ustawienia osobnych komunikatów na podstronach, również każdego innego komunikatu na każdej innej podstronie

Nie lekceważ potęgi komunikatu! Popup to kolejne narzędzie!

Zadzwoń Napisz
Ta strona używa cookies. Korzystasz ze strony zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki lub urządzenia do przeglądania stron internetowych - treści dostępnej w internecie. Jeśli Twoje ustawienia zezwalają na zapisywanie cookie takowe są zapisywane.